asnaf 724

بهترین عبارت برای پایان ایمیل!
در پایان ایمیل چه بنویسیم تا بیشترین نرخ پاسخ را داشته باشد؟ اگر شما هم مثل اکثر افراد در کسب‌و‌کارتان از ایمیل استفاده می‌کنید، احتمالا زمان زیادی را صرف ساختن محتوای ایمیل می‌کنید و توجه زیادی به واژگان پایانی ایمیل ندارید. اما مطالعه جدید شرکت بومرنگ که تهیه‌کننده نرم‌افزارهای ایمیلی است نشان می‌دهد روش به… ادامه خواندن بهترین عبارت برای پایان ایمیل!

در پایان ایمیل چه بنویسیم تا بیشترین نرخ پاسخ را داشته باشد؟

اگر شما هم مثل اکثر افراد در کسب‌و‌کارتان از ایمیل استفاده می‌کنید، احتمالا زمان زیادی را صرف ساختن محتوای ایمیل می‌کنید و توجه زیادی به واژگان پایانی ایمیل ندارید. اما مطالعه جدید شرکت بومرنگ که تهیه‌کننده نرم‌افزارهای ایمیلی است نشان می‌دهد روش به پایان بردن ایمیل خیلی مهم‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

این مطالعه عبارت پایانی بیش از ۳۵۰ هزار ایمیل را بررسی کرده و نرخ پاسخ‌دهی به عبارات مختلف را با هم مقایسه کرده است. خیلی از ایمیل‌ها درخواست مشاوره یا کمک بودند و درنتیجه انتظار داشتند پاسخی دریافت کنند.

تشکر خوب است!

تحلیل‌ها نشان داد ایمیل‌هایی که با نوعی تشکر ساده مثل: متشکرم، از شما متشکرم، پیشاپیش متشکرم و غیره تمام می‌شدند، بیشترین نرخ دریافت پاسخ را داشتند که در حدود ۶۲ درصد بود. در مقایسه، ایمیل‌هایی که با انواع عبارت‌های رسمی‌تر و سنگین‌تر مثل ارادتمند شما، با بهترین آرزوها و … تمام می‌شدند، نرخ دریافت پاسخ ۴۶ درصدی داشتند.

این تحلیل نشان می‌دهد جایگزینی پایان‌های سنتی و سنگین با یک تشکر ساده، نرخ دریافت پاسخ را تا ۳۶ درصد افزایش می‌دهد.

در ایمیل، «ارادتمند شما» بدترین است!

همچنین این مطالعه فهرستی از هشت امضای رایج را بررسی کرد. در میان این هشت امضا، آن‌هایی که به ترتیب با واژگان«ارادتمند شما» و «با بهترین آرزوها» تمام شده بودند، کمترین نرخ دریافت پاسخ را داشتند.

پس کدام عبارت بیشترین پاسخ را دریافت می‌کند؟

اگرچه هر واژه تشکری خوب است، اما عبارت «پیشاپیش متشکرم» بیشترین نرخ دریافت پاسخ یعنی ۶۵.۷ درصد را داشت.

این واقعیت که عبارت «پیشاپیش متشکرم» بیشترین نرخ دریافت پاسخ را داشته، اصلا تعجب‌آور نیست؛ زیرا نه تنها تشکر خود را ابراز می‌کنید، بلکه از کاری که قرار است انجام شود هم قدردانی می‌کنید و همین موضوع به احتمال زیاد شخص مقابل را متقاعد می‌کند که برایتان کاری انجام دهد!

یک مزیت دیگرِ تشکر در انتهای ایمیل

اطلاعات بیشتری وجود دارد که از نتایج به دست آمده در مطالعه بومرنگ حمایت می‌کند. محققان دانشگاهی در استرالیا مشاهده کردند که یک تشکر صمیمانه، نرخ پاسخ‌دهی به ایمیل را به شدت افزایش می‌دهد.

به علاوه، متوجه شدند که با نوشتن واژه «متشکرم» به‌جای «تشکر»، گیرنده ایمیل حس بهتری از فرستنده می‌گیرد و فکر می‌کند که شخصیت صمیمی‌تر و گرمتری دارد.

بهترین راه پاسخ دادن به تشکر

شاید گاهی شما گیرنده ایمیل باشید. اگر شما تشکر دریافت می‌کنید بهترین راه پاسخ به این تشکر چیست؟

همیشه می‌توانید در پاسخ، عبارت رایجی مثل «مشکلی نیست» یا «خواهش می‌کنم» را بنویسید یا جمله معروف دون کورلئونه در پدرخوانده را در انتهای ایمیل بیاورید که «یک روز من هم از شما خواهم خواست لطفی در حقم بکنید!»

اما رابرت چالدینی،‌ استاد قانع‌سازی افراد، عبارت زیر را بهترین پاسخ ممکن به تشکر دیگران می‌داند:

«می‌دانم شما نیز همین کار را برای من می‌کردید!»

چرا این جمله احتمال کمک آن فرد به شما در آینده را افزایش می‌دهد؟‌ زیرا احساس متقابلی که این عبارت در دو طرف ایجاد می‌کند، قدرت عجیبی به آن می‌بخشد. البته با احتیاط از این عبارت استفاده کنید، چون قطعا نمی‌خواهید به یک سردسته مافیا تبدیل شوید که به افراد بخت‌برگشته‌اش گوشزد می‌کند به او بدهکارند و باید در آینده کاری خطرناک و غیرقانونی برایش انجام دهند!

بخوانید:  چگونه از اینترنت درآمدزایی کنیم؟

نتیجه تحقیقات در یک جمله

«پیشاپیش متشکرم» بهترین عبارت برای پایان دادن به ایمیل است و بالاترین نرخ پاسخگویی را ایجاد می‌کند!

اگر این مقاله را دوست داشتید، لینک آن را در یکی از رسانه‌های خود قرار بدهید.

پیشاپیش متشکرم!

بیشتر بدانیم

کارت ویزیت دیجیتال
ثبت نام کارت ویزیتآینده با این کارت کوچک بزرگ استکارت ویزیت دیجیتالکارت ویزیت دیجیتال چیست؟یک لینک زیبا در بیو برای اینستاگرام، تیک تاک، توییتر، واتساپ، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی شما است. نام خود را در چند ثانیه مطرح کنیدثبت نام کارت ویزیت : Shareبرای مشاهده مزیت ها و امکانات کارت ویزیت دیجیتال ویدئو… ادامه خواندن کارت ویزیت دیجیتال
بهترین شهربازی های مشهد
در این مقاله با مجله گردشگری اصناف 724 همراه باشید تا لیست کاملی از بهترین شهربازی های مشهد و همچنین مراکز بازی کودکان در مشهد را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد تفریح و انجام سرگرمی‌های مهیج را داشتید، قبل از رفتن با این شهربازی‌ها بیشتر آشنا شوید. ۱- شهربازی پارک ملت مشهد یکی… ادامه خواندن بهترین شهربازی های مشهد
بهترین مدیر فروش ایران – بازاریابی
این مقاله بخشی از کتاب بازاریابی است کتابخانه موفقیت برایان تریسی که دردر بخش مقالات بهترین مدیر فروش ایران در سایت اصناف 724 میخوانید مشتری در مرکز بازاریابی بازاریابی موفق، مشتری را در مرکز همه برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها قرار می‌دهد. همه افراد شرکت همواره بر مشتری تمرکز دارند. شرکت در ارائه خدمات به مشتری وسواس… ادامه خواندن بهترین مدیر فروش ایران – بازاریابی
درباره مشهد
شهر مشهد که از وجود حرم امام رضا (ع) بهره می برد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و به همین دلیل است که سالانه نظر  گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب می کند، به همین خاطر این عامل باعث شده تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه… ادامه خواندن درباره مشهد
چابهار
تاریخچه چابهار برای مرور تاریخچه شهر چابهار باید به دوره قاجار و سال 1270 هجری قمری (1232 خورشیدی) بازگردیم. در این زمان ابراهیم خان بهزادی بمی برای حکومت بمپور انتخاب شده و توانسته بود در دوره ابتدای حکومتش بخش هایی از بلوچستان را به خاک ایران ضمیمه کند. ابراهیم خان بمی در ادامه موفقیت هایش… ادامه خواندن چابهار